Michal Havlíček

Bonusové body 2018

I v roce 2018 zřejmě zařadím tzv. bonusové body pro oživení, které jsem zařadil letos.
Uvažuji o rozšířené formě a bodování bonusovými body 10-7-5-3-1 pro 5. nejlepších v každé kategorii v součtu bodů minisérie.
1, „Severočeská zima“ – Bezručák a dva Kadaňské závody
2, „Jaro na horách“ – Krušnej seběh + Mědník
3, „Léto v běhu“ – 3 prázdninové závody – Perštejn-Klínovec, Dvořákovy okruhy a Chodovská vlečka
4, „Podzimní double“ – Porcelánový běh a Slavkovský kros

Definitivně potvrdím do 1.1.2018, při vyhlašování HOPR Ligy běžců 2017.

Liga běžců 2018

Ročník 2017 nám skončil, nicméně již 1.1.2018 nám začne ročník s číslem 33.
Je tedy na čase dávat dokupy termínovou listinu, případné zapracování dalších návrhů.
Příliš velké změny v novém ročníku nepředpokládám – soutěže i bodování zachovám.

Změny oproti roku 2017
Vyřadím z termínovky :
– Kolem Špičáku Kadaň
– Lestkovský půlmaraton Kadaň
– Valdštejnova desítka

Zařadím do termínovky :
– Desítka v Bezručáku
– Tříkrálový běh Kadaň
– Krásenský kros ?

První nástřel :

Závody,zařazené v roce 2018 do HOPR LIGY běžců-33.ročník
oblast Karlovarský kraj
1 Novoroční běh Doubí-Svatošské skály Doubí 6,4 km silnice 01.01.18
2 Desítka v Bezručáku Chomutov 10 km silnice 07.01.18
3 Tříkrálový běh Kadaň 8 km terén 14.01.18
4 Lomazická stezka Kadaň 8,3 km terén 28.01.18
5 O vítězství v únoru Sokolov 9,5/7 km terén 24.02.18
6 Jarní bahno-Linhart K.Vary 9 km terén 17.03.18
7 Královská pětimíle Král.Poříčí 8 km terén 31.03.18
8 Krušný seběh N.Hamry 15,8 km terén 14.04.18
9 Běh na Mědník Klášterec 8,5 km terén 21.04.18
10 Hodinovka Sokolov 1 hod. tartan 22.04.18
11 Chodovská tretra Chodov u K.Varů 5 km dráha 05.05.18
12 Merklín-Plešivec-Merklín Merklín 10 km terén 12.05.18
13 Sokolská 11 K.Vary 11 km silnice 02.06.18
14 Běh na Jahodník Hájek 6,3 km terén 03.06.18
15 Žlutický čtvrtmaraton Žlutice 10,5 km silnice 17.06.18
16 Horský běh Perštejn-Klínovec Perštejn 17,2 km ter.+sil. 14.07.18
17 Dvořákovy okruhy K.Vary-Tuhnice 6,8 km ter.+sil. 19.08.18
18 Chodovská vlečka Chodov u K.Varů 10 km terén 25.08.18
19 Krásenský kros Krásno terén  
20 Abertamský kros Abertamy 8/4,5 km terén 08.09.18
21 Běh lyžařů B.Dar 9/6 km terén 15.09.18
22 Kolem tří rybníků Bečov 6/9 km terén 16.09.18
23 Horský půlmaraton 21,1 km ter.+sil 29.09.18
24 Běh okolo Panorámy Jáchymov 7,2/3,1km ter.+sil. 30.09.18
25 Fichtelberglauf Neudorf 9,1 km ter.+sil. 06.10.18
26 Pístov Ch.Planá 8,4 km terén 07.10.18
27 Běh podél Halštrova 9,7 km ter.+sil. 13.10.18
28 Běh Smolnickým kopcem Chodov u K.Varů 5,2/3,5 km terén 14.10.18
29 Běh zámeckým parkem Klášterec 7,65/3,4km kros 14.10.18
30 Porcelánový běh N.Role 6,1 km terén 20.10.18
31 Slavkovský podzimní kros H.Slavkov 9,1/4,6 km terén 21.10.18
32 Blaťák H.Blatná 2,1 km terén 28.10.18
33 Běh přes Vítkův vrch Olšová Vrata 10 km ter.+sil. 03.11.18
34 Běh 17.listopadu Kadaň 5 km silnice 17.11.18
35 Karlovarský kros K.Vary-St.Role 6,2 km terén 24.11.18

Statistika Liga běžců

Máme za sebou 32. ročník celoroční běžecké soutěže, tak zveřejňuji Statistiky za všechny ročníky :
1, Pořadí podle bodů
( zlato – 3 body, stříbro – 2 body, bronz – 1 bod )
Poř.       Jméno                             zlato    stříbro   bronz      body
1             Milan Kožák                     9             4             0            35
2             Manfred Krassa               3            10            3            32
3             Vladimír Zounar               7             3             4            31
4             Marcela Mikešová           7             1             1             24
5             Ivana Sekyrová               6             2             1             23
6             Miroslav Novák               5             1             3             20
6             Pavel Krieger                  4             2             4             20
8             Jan Sokol                        5             1             2             19
8             Martina Kabilová             2             6             1             19
10           Karel Hellmich                 3             4             1             18
10           Iveta Vyšínová                 2             5             2             18
22           Michal Havlíček               1             3             4             13
28           Milan Roubíček                1             2             3             10
33           Irena Šípová                     0             2             5             9
37           Radka Havlíčková            0             3             1              7
40           Lenka Krejsová                 0             1             4              6
56           Pavel Vavruška                 0             2             0             4
67           Eva Hejnicová                   1             0             0              3
67           Anna Macešková              0             1              1             3
77           Daniel Kaválek                  0             1             0              2
77           Kateřina Uhlíková             0             1             0              2
77           Eva Fousová                     0             1             0              2
77           Bohdan Hofreiter               0             0             2             2
108         Vladislav Fišer                  0             0             1              1
108         Michaela Riesová             0             0             1              1

2, Pořadí podle cennosti medaile
Poř.       Jméno                              zlato      stříbro   bronz
1             Milan Kožák                     9             4             0
2             Vladimír Zounar               7             3             4
3             Marcela Mikešová           7             1              1
4             Ivana Sekyrová                6             2             1
5             Miroslav Novák                5             1             3
6             Jan Sokol                         5             1             2
7             Pavla Kovaříková             5             0            0
7             Romana Lubinová            5             0            0
9             Pavel Krieger                   4             2             4
10           Zdeněk Lidický                 4             2             0
20           Martina Kabilová              2             6             1
36           Michal Havlíček                1             3             4
38           Milan Roubíček                1             2             3
54           Eva Hejnicová                  1             0             0
61           Radka Havlíčková            0             3             1
62           Irena Šípová                     0             2             5
67           Pavel Vavruška                 0             2             0
71           Lenka Krejsová                 0             1             4
74           Anna Macešková              0             1             1
77           Daniel Kaválek                  0             1             0
77           Kateřina Uhlíková             0             1             0
77           Eva Fousová                     0             1             0
101         Bohdan Hofreiter              0             0             2
108         Vladislav Fišer                  0             0             1
108         Michaela Riesová             0             0             1

Alespoň 1 medaili získalo 132 běžců.

3, Získané body
a, ženy – TOP 20
Poř.       Jméno                        Body
1             Ivana Sekyrová         5548
2             Iveta Vyšínová          5545,5
3             Martina Kabilová       4200,8
4             Romana Lubinová     4156,3
5             Eva Hejtmánková      3868
6             Dagmar Hůrková       3643
7             Irena Šípová              3093
8             Pavla Kovaříková      2447
9             Jana Šplinarová        2209,5
10           Radka Havlíčková     2061
12           Lenka Krejsová         1746

b, muži – TOP 50
Poř.        Jméno                       Body
1             Milan Kožák              7893
2             Manfred Krassa        7504,5
3             Jiří Westrmaier         6071,5
4             Michal Landiga         5422
5             Pavel Krieger            5419
6             Vladimír Zounar        5295,5
7             Michal Havlíček        5011
8             Karel Hellmich          4958
9             Slávek Švejdar         4594,5
10           Jiří Vyšín                  4467
16           Milan Roubíček        3388
18           Bohdan Hofreiter      3004
29           Pavel Vavruška        1827
30           Zdeněk Procházka   1816
31           Milan Procházka      1789,5
50           Luboš Racek            1179

Kompletní statistika je zveřejněna v Excelovské podobě v sekci Výsledky

Rašovická lávka

Silnicí nabitý prodloužený víkend zakončila Rašovická lávka v neděli 19.11. – 13,34 km a 4. díl ZBP.
Na startu i tradiční ACESáci v ZBP :
4. Martina Kabilová – 1:11:36 ( 4. i v průběžném pořadí ZBP )
43. Daniel Kaválek – 1:12:18
19. Jana Kaválková – 1:30:59
4_kolo_ZBP
Jana_Kadan Martina_Kadan

Konečné pořadí HOPR Ligy běžců 2017

Konečná tabulka HOPR Ligy běžců 2017, Poháru ACESu a Družstva jsou zpracovány.
Vítězi HOPR Ligy běžců pro rok 2017 jsou v jednotlivých kategoriích :

Radek Krummer – Triatlet K.V.
Jan Omrai – TJ Slavoj Bečov
Vladimír Dicá – TJ Slavoj Bečov
Nela Kristenová – Triatlet K.V.
Romana Lubinová – SC Start K.V.

Vítězem Poháru ACES Teamu je Romana Lubinová a vítězným Družstvem Triatlet K.V..

Kompletní výsledky jsou připojeny.

ACES Team K.V. se v letošním ročníku opět neztratil a získal 2 medailová umístění a další krásné pozice :
2. Martina Kabilová + 6. Pohár ACES
3. Michaela Riesová
4. Eva Fousová
5. Michal Havlíček
8. Bohdan Hofreiter
8. Milan Procházka
4.+8.  Družstva

Potěšitelný je nárůst běžců v KV kraji, kteří alespoň 1x bodovali – rok 2017 se tímto stal rekordním : 606 běžců
2016 – 529
2015 – 473
2014 – 486
2013 – 494
2012 – 434
2011 – 400
2010 – 305
2009 – 276
2008 – 219

Rekordní byl i počet týmů – 46.

Rekordmany v počtu účastí jsou v roce 2017 – Nela Kristenová a Tomáš Grosser s 31 účastmi.

Karlovarský kros uzavřel HOPR Ligu běžců

Posledním závodem, letos na pozměněné trati z důvodu kalamity v lese, byl Karlovarský kros dne 19.11.2017.
Velice rychlá silniční trať – 6 km k okolí Meandru přilákala skvělou účast, včetně 4 ACESáků. Díky Evě si domu vezeme i jeden bronz.

7. Michal Havlíček – 26:38 – 21. účast
3. Eva Fousová – 28:13
4. Hana Stušková – 28:53
5. Marcel Vltavský – 29:36

Kompletní výsledky jsou připojeny.
Eva_KV

Běh 17. listopadu

Je tomu již 28 let, kdy jsem jako student na VŠ chodil ulicemi v Praze a cinkal klíčema….no a výsledek je ten, že se nám k moci derou i po této době STBáci…no nic, zřejmě jsme nepoučitelní…nicméně u příležitosti tohoto významného data v našich dějinách se konal rychlý silniční běh v Kadani na trati 5,1 km.
Závod byl předposledním v letošním ročníku HOPR Ligy běžců a celková účast přes 100 běžců je pěkná. Na startu samozřejmě nechyběli ani ACESáci, kteří v kategoriích skončili následovně :

5. Jan Lihnart – 19:07
18. Michal Havlíček – 22:52
5. Eva Fousová – 23:50
3. Martina Kabilová – 24:02

Kompletní výsledky jsou připojeny.

A ať máte přehled před posledním závodem zítra, tak jsem si dal dnes tu práci.
ligakvso2017

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

ACES s medailemi i na CHBZ

V neděli 12.11. se rozběhl i další zimní seriál ( 4 závody ) – Chebská běžecká zima.
Prvního závodu se zúčastnili opět 4 ACESáci :

130 m
1. Michaela Havlíčková – 0:30

2,2 km
2. Michal Havlíček – 9:34
4. Radka Havlíčková – 13:26

4,4 km
4. Jan Linhart – 16:01

CHBZ1_Vysledky
Michal_Cheb_start Honza_Cheb Radka1 Misa_Cheb_cil Misa_Cheb_bedna

ZBP v Kadani běží na plné obrátky

Rekordních 209 účastníků měl 3. závod Zimního běžeckého poháru v Kadani dne 12.11.
Trať dlouhou 6,59 km „Cykloztezkou podél Ohře“ zvládli i 4 ACESáci :
6. Martina Kabilová – 32:15
7. Eva Fousová – 32:48
43. Daniel Kaválek – 33:28
26. Jana Kaválková – 41:14

3_kolo_ZBP
Martina drží stále skvělé 3. místo v celkovém pořadí veteránek.
Dan Eva Martina

ACES ovládl Podzimní BAHNO

4 ACESáci se zúčastnili závodů v rámci Podzimního Bahna na Čankově a získali dne 11.11. ve svých kategoriích několik medailí, čímž rozšířili již tak bohatou sbírku sobotních medailí – Martin kromě sněhu tedy nadělil ACESu i medaile :-)

Běh – 6,6 km
2. Michal Havlíček – 36:43
3. Marcel Vltavský – 41:07
4. Michal Čudan – 41:57
1. Hana Stušková – 41:58

MTB – 13 km
Ihned po skončení běžecké části navazoval na 2 stejných okruzích v náročném terénu MTB závod.
1. Michal Havlíček – 1:17:55

Bahnotlon – součet časů obou závodů
2. Michal Havlíček

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poslední komentáře
  • Michal H. u Liga běžců 2018

    Děkuji Martine za názory - ve všech bodech souhlas. Uvidíme, jak ostatní pořadatelé s termíny a jinak ano, upřednostnil bych...

    23. 11. 2017

  • Martin Horváth u Liga běžců 2018

    Ahoj Michale, ohledně termínu Smolničáku byla u nás na schůzi ŠAKu poměrně vášnivá debata.Je škoda, že tak skvělé závody s...

    23. 11. 2017

  • Martin Tvarůžek u Liga běžců 2018

    Určitě máme v plánu od příštího ročníku ve výsledkové listině rozlišit kategorie M30, M40 atd,

    21. 11. 2017

  • Michal H. u Liga běžců 2018

    Opraveno, opravdu to nemá s uvedeným výročím nic společného...to bych jinak také neběžel...

    21. 11. 2017

  • Petr Cais u Liga běžců 2018

    Jen dotaz k závodu v Sokolově dne 24. 2. - Nejmenoval se dřív "O vítězství v únoru"? Přiznám se, že...

    21. 11. 2017

  • Michal H. u Liga běžců 2018

    Zima je holt "běžková" a tréninková :-) S termíny uvidíme, jak se pořadatelé poperou a jsem přístupen samozřejmě situaci operativně...

    21. 11. 2017

Sponzoři

 

HOPR

 

GREGORY SPORT

 

Milan Roubíček
nákladní autodoprava