Kryathlon

Nevím co mě to mezi vánočníma svátkama napadlo…ale stalo se a aniž bych přemýšlel, tak jsem se přihlásil na šílenost jménem Kryathlon, závod složený z plavání ve Vltavě, běhu a běhu na lyžích.
14 dní před startem začínám lehce „plašit“ a díky přílivu mrazu a sněhu jdu dvakrát potrénovat do sněhu…zážitek to byl hroznej. Zkusim ještě jeden zoufalej pokus na „Velase“….sáhnu rukou a sám sobě si říkám „na to nemam“, otočím se směr auto, když v tom slyším „šplouch“ a ve vodě je nohama Míša, včetně botiček a oblečení…výborně, takže potrénováno má více vlastně ona 🙂
Týden před závodem se otepluje a tak pevně doufám, že z aktuálně pořadateli hlášené teploty vody 0,8 st. se voda zahřeje. Zkouším ukecat některého z Pupkaních doktorů, zda mi vystaví povinné potvrzení „schopen“….nikdo se k tomu moc nemá, takže dostávám potvrzení typu „ schopen z hlediska ortopedického“ apod….nakonec se našel jeden odvážný MUDr. Pupkan a dává mi do rukou „rozsudek“ se slovy „pokud zmrzneš nikdy si u mě nebyl a neznám tě“.
Blatenská desetihodinovka na oblevu dojela a bohužel se v sobotu nekoná a tak vše se soustředí na neděli.
A jelikož již poprvé roztál „Velas“ jdu poprvé potrénovat do vody den před startem….a k mému úžasu jsem tam vlezl.

Den D…neděle 7.2.2016.
Dorážím do Chuchle, kde vše klape jak má…prezentace, depo na lyže, depo běh….okoukávám ostatní, jak co mám vlastně dělat…zatím ani nemám tucha, jak a do čeho se budu převlékat…závodů pár za sebou mám a vždy se najde něco nového a to je na tom to krásné… Jdu si sáhnout do Vltavy na vodu…jediné co mě v duchu napadá „zmrznu“.
Blíží se start a do smíchu není…při pohledu na ostatní bych skoro řekl, že dnes tu startuje pouze kategorie žen, teplota tak max 1 cm 🙂 To bude dnes ostuda, pomyslím si…
Start….potápim se do vody…teplota Vltavy hlášená pořadateli je 4 stupně, tudíž jako v triatlonu, moc teplo a neopreny zakázány 🙂 Naštěstí nemám tepovku, ale dle bušení srdce jsem tutově okamžitě přes 200, tělo stažené a nevim co dělat…tak plácám rukama co to dá a lezu z vody první ( v krátkém Kryathlonu ).
Při pohledu na zmrzlé fanoušky mě napadá skladba od Škworů „Pohledy studený“ .

Lezu ven a poprvé jsem vděčnej za své špíčky, krásně nabité o Vánocích při přejídání se salátem, řízky a cukrovím – díky nim jsem přežil 🙂
Depo nakonec moc neřeším….krátké elasťáky z vody nechávám na sobě, jen rychle boty, tričko a pryč. I přesto ztrácím v depu vedení a klesám na 2. místo.
Běh dávám co to dá a snažím se doklepnout vedoucího borce v počátku. Kupodivu zima není a i to docela upaluje. I tak se záměr nedaří a jen upevňuji 3. běžeckým časem stříbro.
Přezouvám se do běžkového a jdu kroužit okruhy v Chuchli. Velký obdiv pořadatelům, jak se jim podařilo okruh připravit přes velkou oblevu. Pozice je po celou dobu jasná a pro mě překvapivá a tak si běh na lyžích již jen vychutnávám a 4. běžkařským časem udržuji celkové střibro pro ACES. Kdo by řekl, že si při oblevě zalyžuji právě v Praze 🙂
V cíli dostávám nanuka, finisher triko, pro mě skvělá zkušenost a krásný výsledek ( samozřejmě kvalita i kvantita startovního pole nižší než na plné trati ).
Co říci závěrem….krásný závod, organizace, komentátor Standa Bartůšek…přežil jsem a nikdy více…nebo? Stále je tu ta výzva na tu delší trať….takže ano, za rok jsem zpět na dlouhé variantě.
Večer tu rošťárnu slavím tréninkem v KV Areně ( konečně mi je tu poprvé teplo, ale zase pro změnu jsem považován za debila co má v zimě na rameni napsané triatlonové číslo… ), vířivkou a 3 Plzýnkama.
Celkové výsledky :
Kryathlon 2016_výsledky

Reportáž na Barrandově – čas 24:40

Pěkný sestřih – práce v depu v čase 1:25-1:26 a letmý záběr v čase 1:47

Kry_rozprava Kry_ski Kry_ski2 Michal_plavMichal_lyže

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední komentáře
 • Informace k závodu u Sokolská 11

  Hezký večer všem. Právě spouštíme přihlášení na náš závod! Tak zbytečně neotálejte 🙂 STARTOVNÉ A PŘIHLÁŠENÍ – 140,- Kč na místě...

  14. 06. 2020

 • Kulda u HájekMan 70.3

  závod to byl krásnej a počasí nám přálo. trať jsme si od začátku do konce užili včetně závěrečné afterpárty, když...

  2. 06. 2020

 • Slávek u Běh Bezručovým údolím Chomutov 4.1.2020

  Michale, díky za zajištění možnosti dodatečného přihlášení.

  1. 01. 2020

 • Michal H. u Běh kolem kláštera

  ZBP závody se registrují na místě před závodem, startovné 30,--

  3. 12. 2019

 • Václav Holbička u Běh kolem kláštera

  Dobrý den musím se na tyto závody registrovat do předu nebo ne?A ještě jeden dotaz kolik je startovné děkuji Holbička

  2. 12. 2019

 • Jan Sokol u Spa run

  Dobrý den, info o závodě na webu: https://sparun-ml.wixsite.com/sparun/

  1. 07. 2019

Sponzoři

 

HOPR

 

GREGORY SPORT

 

Milan Roubíček
nákladní autodoprava