„Novoročák“

Přátelé, kamarádi, sportovci.
Jak všichni vidíte, čtete, slyšíte…doba na sportovní soutěžení je slušně řečeno na hovno….
Tato situace se nyní projevila i v pořádání tradičního Novoročního běhu do Svatošských skal.
Tradiční oficiální pořadatel se rozhodl za této situace závod (38.ročník) „odložit“ do doby, kdy to bude možné v tradičním formátu….
Tato zpráva mě bolestivě zasáhla, neboť jako rekordman v počtu účastí (29) si již začátek roku nedovedu představit jinak, než výběhem do „Svatošek“….
Takže slyšte následující…
Po konzultaci s Honzou Sokolem a Oldou Dvořákem jsme se rozhodli pro následující:
– 1.1.2021 se poběží jako Novoroční výzva individuálně – viz. propozice – rozmezí 2 hodin, kdo přijde běží
– poběží se bez čísel
– čas bude oficiálně změřen chipově Sokotime
– startovné 50,– pouze na pokrytí časomíry a zpracování výsledků
– žádné shromažďování, vyhlašování výsledků, občerstvení, šatny apod.
– tento běh nenahrazuje oficiální „Novoročák“, který se uskuteční v náhradním termínu
– do dlouhodobých statistik závod bude zařazen pouze za předpokladu nemožnosti uskutečnit oficiální závod
– Novoroční výzva i případný oficiální Novoroční běh v náhradním termínu budou oba součástí HOPR Ligy běžců 2021
– přihlášky pokud možno dopředu na webu ( pozor-přihlásit se na Výzvu, ne Novoroční odložený běh ) https://sokotime.cz/zavod-210100/
Užijte pokud možno svátky v pohodě a 1.1.2021 tradičně vzhůru na Svatošky….

7 komentáře u „Novoročák“

 • Ahoj Michale. Souhlasím s tebou ohledně této doby. A chválím všechny, kteří v této době chtějí něco dělat pro sport. .Co se týká HOPR ligy, tak by podle mého názoru, měly být do „ligy“ zařazeny jen ty závody, které jsou svými podmínkami stejné pro všechny v daný jednotný čas. To samé platí o možnosti zúčastnit se, Viz „BEZRUČÁK“, který je omezený na 100 běžců a pro ostatní je už uzavřený. Doufám, že „liga“ nebude jen pro ty, kteří se stihnou včas přihlásit a ty co si vyberou nejlepší čas a podmínky závodu. Jinak Michale díky za ligu
  a přeji ti hezký svátky a hodně zdraví do Nového roku 2021. Čau Milan K.

  • Ahoj Milane. Díky a s Ligou 1.1. zkusím oponovat – podmínky během 2 hodin by měli být přibližně stejné, jediná možnost že někdo může mít vodiče apod.-ale v tom nevidím až tak velký problém. Počet lidí zde omezen není, na rozdíl od Bezručáku, který v Lize 2021 nebude. Snad na vysvětlenou ok. Díky M.

   • Čau Michale, rozumím ti. Chcete pro běžce udělat závod, kde se můžeme sejít a pokecat, Tohle chválím, to je paráda. Co se týká podmínek, tak zase zkusím oponovat já :). Zvlášť v zimě není problém, kdy se po 20 minutách např. po vánici změní suchá silnice v klouzačku atd. Ale o to nejde, spíš myslím do budoucna, aby se z běhu nestala „počítačová hra“ . Pak ztratí závody veškeré kouzlo. Čau měj se a snad se uvidíme 1.1. na Svatoškách.

    • změna po 20 minutách…takže budu protestovat na půlmaratonu, když doběhnu půlhodiny za tebou, že jsem byl poškozen třeba větším vedrem 🙂 to je fór…naprosto rozumim a stále říkám, berte Ligu jen jako bonus a zábavu…já se budu snažit udržet jí v mezích, jak uvádíš a aby pro nás všechny byl běh hlavně relax

     • Michale přesně tak, pojďme to 1.1. pojmout jako relax. Jen se v klidu proběhnem a pokecáme. Na to myslím čipy ani výsledky nepotřebujeme. Opravdových závodů budou desítky, tak proč tenhle nepojmout jen jako setkání běžců v téhle postižené době. čau Milan K.

 • Milane, přihlásit se a vzít si chip není podmínka 🙂 Kdo chce změřit, změříme, kdo nechce, vykluše bez…Jako setkání to určitě pojmout nelze-sdružovat se aktuálně nesmí. M.

 • Ahoj Michale, já myslím, že to je výborný nápad a dík za něj všem, co to vymysleli a podílí se na jeho realizaci. Už si neumím představit, že bych tu sežranou veku chlebíčků a flašku vína dopoledne alespoň trochu nevyběhal:-) A že se to započítá do ligy vidím jako bonus. Tak v novém roce všichni ahoj 🙂 Amatér.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední komentáře
Sponzoři

 

HOPR

 

GREGORY SPORT